Čínská tlaková masáž

Začátky čínské kultury jsou obestřeny mlhou, stejně jako je tomu i u ostatních národů. První zmínky o civilizaci v této oblasti jsou ze 4. tisíciletí př.n.l. Již ze záznamů z této doby se dovídáme o vyspělosti této civilizace v různých směrech.

Dovídáme se o umění léčit pomocí jehel a moxy – akupunktuře, o prvních úžasných a obsažených herbářích, které daly základ homeopatii a v neposlední řadě i o účincích léčebného působení na energetické dráhy a jejich body – tedy o čínských masážích.

Všechny kultury, které se dotkly a pracovaly s energetickým polem člověka, zaznamenávaly ve své době významné úspěchy při léčení různých zdravotních problémů, před kterými se sklání i současná medicína. Ať už to byli jihoameričtí indiáni, kultura starého Egypta, starověké Indie, Číny, Japonska...chápali všichni člověka jako celek a tím se snažili o řešení příčin problémů, nikoli následků, jak to zaznamenáváme v současnosti.


Čínská tlaková masáž pramení tedy z poznatků tradiční medicíny, která je založena na celostním přístupu ke člověku. Působením na meridiány (energetické dráhy) a vybrané body na nich, dochází k uvolnění zablokované energie a tím tak k revitalizaci a harmonizaci organismu.


Čínská tlaková masáž hlavy masíruje obličej a aktivuje významné akupunkturální body. Tím dochází zejména k odbourávání stresu, bolestí hlavy, nespavosti, harmonizuje.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.