10. 11. 2018

Vybavení

Bodystat

Bioimpedanční analyzátory složení těla pracují na principu měření různých složek proudových odporů při průchodu referenčního vzorku tělesnými strukturami. Následně jsou takzvanými predikčními rovnicemi vypočítány hodnoty složení těla v absolutních hodnotách i procentuálně – tuk, aktivní tělesná hmota celkově i s odečtem vodního podílu, celková tělesná voda (u špičkových kategorií přístrojů lze rozlišit i vodu intra – a extracelulární) Naměřené hodnoty a vypočítané výsledky u nejlepších oborových přístrojů mají velmi těsný vztah k náročným referenčním metodikám (DEXA, hydrodenzitometrie, diluční metody atd.) Vyšetření je však rychlé, pohodlně opakovatelné, pohotově zpracované do trendových a dalších nadstandardních zpráv.

 

IPN Back-check by Dr. Wolff

IPN Back Check je diagnosticko-screeningový přístroj vytvořený pro rehabilitace a preventivní vyšetření funkčního stavu svalstva. Díky použitým metodám měření se dají odhalit svalové disbalance např. u jednostranně zaměřených sportovců nebo degenerativní ochabnutí svalstva u běžné populace.

 

MetaControl® 3000

MetaControl® 3000 je optimálně sestavený spiroergometrický systém přímo od výrobce, který zajišťuje maximální kompatibilitu a spolehlivost při provádění kardiopulmonálních zátěžových CPX testů. Díky intuitivnímu ovládání a přehlednému software jej dokáže ovládat skutečně každý. MetaControl 3000 spojuje analyzátor dechových plynů Cortex MetaLyzer s 12-svodovým elektrokardiografem a dalšími přístroji a doplňky. Všechna periferní zařízení jsou připojena k výkonnému počítači. Počítač je společně s Metalyzerem integrován do praktického přístrojového vozíku, v jehož horní části jsou dva monitory pro zobrazení spirometrických a ergometrických parametrů spolu s EKG křivkou.

 

MetaLyzer® 3B – MetaSoft® Studio

MetaLyzer® je stacionární, snadno přenosný, systém pro kardiopulmonální zátěžové testy (spiroergometrie) vhodný pro sportovní ordinace, tréninková centra nebo nemocnice. MetaLyzer® umožňuje kompletní lékařské vyšetření plic, srdce a metabolismu v klidu i při zátěži. Zařízení je možné propojit se zátěžovými EKG přístroji a rozšířit jej i o další doplňky. MetaLyzer® ve spojení s vyhodnocovacím software MetaSoft® Studio dokáže změřit až 100 kardiopulmonálních parametrů, což z něj dělá ideální systém jak pro měření výkonnosti sportovců, tak pro lékařské diagnostické vyšetření.

 

Bicyklové ergometry – běhací pásy – certifikáty, servis

V současné době je ve světě používáno více jak 40.000 ergometrů Ergoline na klinikách, v soukromých praxích, sportovních centrech a rehabilitačních zařízeních. Díky své kvalitě, atraktivnímu designu a bezporuchovému provozu se ergometry zn. Ergoline staly již – v České i Slovenské republice – nepsaným standardem. Vysoká variabilita modelové řady ergoselect uspokojí i ty nejnáročnější požadavky zákazníků napříč celým spektrem.