Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2019

Ve čtvrtek 28.2.2019 proběhl slavnostní večer u příležitosti vyhlášení Nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2018 a nás nesmírně těší, že se jím stal náš střelec Tomáš Pešek!

Tomáš Pešek získal v anketě ještě další ocenění za rok 2018 a sice Objev roku. Nezpochybnitelné dvě ceny mu přinesl úspěšný loňský rok, během kterého Tomáš získal několik medailí na světových pohárech, vybojoval kvótu na letní paralympijské hry Tokyo 2020 a následně přidal titul Mistra Evropy a více mistra Evropy na evrospkém šampionátu v Bělehradě.

Druhé místo v anketě Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2018 obsadil plavec Arnošt Petráček, který v loňském roce vybojoval dva tituly Mistra Evropy v plavání. Třetí se umístil stolní tenista Jiří Suchánek, který přivezl z Mistrovství světa ve slovinském Lašku bronzovou medaili.

V kategorii TOP 10 byli vyhlášení i další sportovci ČATHS. Na čtvrtém místě se umístil triatlonista Jan Tománek, který obhájil titul Mistra světa v polovičním Ironmanovi. Osmá příčka patří handbikerovi Patrikovi Jahodovi, který vybojoval dvě 4.místa na mistrovství světa v cyklistice a dvě medaile na světovém poháru. Desátou příčku obsadila Kateřina Antošová, která je také držitelkou dvou cenných kovů ze světového poháru a na mistrovství světa v italském Maniagu vybojovala čtvrté místo v časovce.

Celkové pořadí TOP 10:

1. Tomáš Pešek, střelba
2. Arnošt Petráček, plavání
3. Jiří Suchánek, stolní tenis
4. Jan Tománek, triatlon
5. Patrik Hetmer, lyžování
6. David Drahonínský, lukostřelba
7. Ondřej Sedliský, tenis
8. Patrik Jahoda, cyklistika
9. Kateřina Husáková, atletika
10. Kateřina Antošová, cyklistika

Objev roku muži:
1. Tomáš Pešek, střelba

Objev roku ženy:
Tereza Brandlová, lukostřelba

Junior roku:
Ondřej Franěk, atletika

Juniorka roku:
Vendula Dušková, plavání

Tým roku:
mix team Drahonínský, Musilová, lukostřelba

Trenéři roku (za svaz):
Jiří Smékal, vzpírání (ČSZPS)
Martin Ešpandr, atletika (ČSMPS, ČSNS)
Milan Jašek, stolní tenis (ČSTPS)
Petr Vrátil, atletika (ČFSH)
Karel Málek, střelba (ČATHS)

Síň slávy:
Pavel Vošahlík, dlouholetý trenér goalbalu

Uložit odkaz do záložek.